Skip to main content

O nás

CB Investment Management je správcom investičného fondu na podporu mladých slovenských firiem s medzinárodným potenciálom.


Poskytujeme rastový kapitál a podporu v priebehu investičného procesu, aj po ňom. Od nastavenia interných procesov, až po stratégiu a riadenie exitu. Firmy získajú spolu s investíciou aj znalosti a skúsenosti zo sveta start-upov i nadnárodných korporácií, vrátane prístupu k sieti 3 tisíc investorov najväčšej česko-slovenskej alternatívnej investičnej platformy Crowdberry.

Rastový kapitál

Sme experti na financovanie firiem a riadenie investícií s medzinárodnými skúsenosťami. Len na Slovensku a v Čechách sme v minulosti pre spoločnosti Boataround, Ecocapsule, Gymbeam, Herbert sirupy, MultiplexDX, Sensoneo a ďalšie získali investície v celkovej výške viac ako 18 miliónov EUR.

Investičné skúsenosti

Máme bohaté skúsenosti naprieč odbormi. Od rizikového kapitálu, investičného bankovníctva, auditu, cez biznis development a marketing, až po právne poradenstvo. Spolupracujeme s profesionálmi z Mazars a AKF Lawyers.

Sieť kontaktov

Ponúkame silnú sieť partnerov a odborníkov z podnikateľského a investičného prostredia zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Rakúska a cez našich partnerov aj v ďalších krajinách Európy.

Ďalšie financovanie

Prostredníctvom investičnej platformy Crowdberry ako aj cez náš network umožňujeme získať dodatočný privátny kapitál a investorov, ktorí svojimi znalosťami a skúsenosťami pomôžu s rozvojom firmy.

Fond

Fond v správe CB Investment Management investuje do mladých spoločností s pôsobením na Slovensku. Financovanie poskytne viac ako 30 mladým firmám nie starším ako 3 roky v regionóch a 5 rokov v bratislavskom kraji. Spoločnosti sa môžu uchádzať o investície fondu v rozmedzí 200 tisíc až 1,6 milióna EUR s možnosťou až zdvojnásobiť výšku investície v jednom investičnom kole cez platformu Crowdberry.

 

Tím CB Investment Management

Máme mnohoročné skúsenosti s riadením financií, investičným bankovníctvom aj rizikovým kapitálom z domova aj zahraničia. Od roku 2015 stojíme za profesionálnou investičnou platformou Crowdberry špecializujúcou sa na investície do startupov, malých a stredných podnikov aj realitných projektov.
 


Michal Nešpor

Partner

Michal sa v prostredí start-upov pohybuje už od roku 2005. Skúsenosti získaval na strane investorov aj zakladateľov. Po štúdiách na University of Vienna pôsobil vo venture kapitálovom fonde GCP Gamma Capital Partners a zastával pozíciu CFO v softvérovej spoločnosti Opvizor pôsobiacej v Európe a USA. Úspešne uzavrel investičné kampane spoločností Boataround, Herbert sirupy, MultiplexDX a Sensoneo.

Daniel Gašpar

Partner

Daniel zbieral skúsenosti v oblasti investičného financovania podnikov od roku 2006 a to v Holandsku, Nemecku, USA a Veľkej Británii. Získal vzdelanie na prestížnej nemeckej University of Mannheim či belgickej Vlerick Business School. Pôsobil ako viceprezident NIBC Bank pre oblasť investičného bankovníctva, kde úspešne uzavrel transakcie v hodnote viac ako 2,6 miliardy EUR. Úspešne viedol investičné kampane pre spoločnosti Ecocapsule, SeniorHouse, GymBeam a Malý gazda.

Marek Macko

Investment Analyst

Marek pracuje ako investičný analytik od roku 2020. Počas štúdia zameraného na ekonomiku a investície na University of Birmingham, stážoval v Amazone. Po ukončení štúdia pôsobil v 365.bank a 365.fintech, kde sa venoval M&A a fintech startupom. Ako investičný analytik sa podieľa na analýze startupov a podpore portfólia fondu.

Investičná komisia

Úlohou investičnej komisie je vyhodnocovať investičné príležitosti pre fond a schvaľovať realizáciu jednotlivých investícií na základe stratégie fondu, podmienok investície, očakávaného výnosu a rizikového profilu jednotlivých cieľových spoločností, ako aj vyhodnocovať rozhodnutia na úrovni portfóliových firiem až do ich konečného predaja – exitu.

 


 

Externí členovia investičnej komisie

Mgr. Ján Cifra, MBA

Ján pôsobí na vedúcich pozíciách softvérových a technologických spoločností a startupov od roku 2006. Po získaní titulu MBA na prestížnej Vlerick Business School v Belgickom Ghente v 2011 viedol business development tím v Piano Media a od roku 2014 pôsobí ako managing partner pre CEE region spoločnosti Loopia Group (Websupport), Axasoft, Qimonda.

Mgr. Jozef Škorupa, PhD.

Jozef zbieral skúsenosti v medzinárodných spoločnostiach v Belgicku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku už od roku 2005. Je absolventom PhD štúdia Ghent University v Belgicku, v Bruseli následne pôsobil v poradenskej spoločnosti Boston Consulting Group. Úspešne vedie CEE región v spoločnosti Henkel Industrials, kde pôsobí od roku 2014.

Ing. Jozef Gima


Jozef sa v podnikateľskom prostredí pohybuje už 25 rokov. Má na konte úspešné riadenie firiem v potravinárskom prostredí, vedenie logistickej spoločnosti Calmar, či riadenie DPMK. K úspešnému predaju viedol rodinný podnik RYBA Košice po tom, čo dosahovala obrat 40 mil. Eur. Svoju expertízu Jozef odovzdáva ďalej prostredníctvom pôsobenia v dozorných radách a predstavenstve viacerých spoločností. Je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Odfinancované spoločnosti

2021


Casa de Padel

Casa de Padel vyrába špeciálne poťahy pre padelové rakety, využívaním Rezztek technológií, ktoré zvyšujú herný výkon hráčov. Spoločnosť je v súčasnosti členom novozaloženej Slovenskej padelovej asociácie.

www.rezztek.com

2021


3IPK

3IPK vyvíja SaaS riešenia na báze blockchainu pre dodávateľský reťazec, riadenie procesov a kontrolu kvality v leteckom a vesmírnom priemysle. Pod svojou značkou Gratitude ponúka aj nástroj na sledovanie udržateľného a zodpovedného dodávateľského reťazca v odvetví spotrebného tovaru.

www.3ipk.com

2021


Vineway

Vineway je algoritmom riadená platforma na predplatné vína, ktorej cieľom je poskytnúť nadšencom vína osobnejšiu, zážitkovú a dostupnejšiu konzumáciu vín.

www.vineway.eu

2021


Noili

Noili je slovenský výrobca a online predajca organickej starostlivosti o pleť. Noili ponúka prémiové výrobky zložené z drahých olejov, vitamínov a antioxidantov.

www.noilibeauty.com

Novinky

CB Investment Management je dcérskou spoločnosťou investičnej platformy Crowdberry, ktorá spája súkromných investorov sa slovenskými a českými firmami s globálnym potenciálom. Crowdberry investori sa stávajú spoluvlastníkmi firiem a môžu sa aktívne podieľať na ich raste.

Viac o Crowdberry